Jakimi zaletami w stosunku do innych form finansowania, wyróżnia się abonament samochodowy?

Aktualnie mamy do czynienia z niezwykle rozbudowanym rynkiem samochodowym i ta zarówno jeżeli chodzi o te nowe, jak i używane. O ile na te z drugiej ręki mogą sobie pozwoli niemal wszyscy, o tyle kupno pojazdu z salonu wydaje się być zarezerwowane jedynie dla wąskiej grupy osób. Warto wiedzieć jednak, że są metody finansowania zupełnie nowych aut, które okażą się na każdą kieszeń.

Abonament samochodowy to relatywnie młoda forma pozyskania pojazdu, aczkolwiek tak naprawdę, jest to pochodna wynajmu długoterminowego dla firm, który cieszy się wśród nich ogromną popularnością. Spora część klientów indywidualnych dostrzega jednak w owym auto abonamencie szansę, aby móc korzystać z zupełnie nowego samochodu, który dopiero wyjechał z salonu. Na tym jednak zalety się nie kończą. Z pewnością poznając je wszystkie stwierdzimy, że jest to rozwiązanie godne naszego zainteresowania

Czym może przekonać nas abonament na auto?

Jeśli zakup nowego auta za gotówkę, a nawet w kredycie samochodowym wydaje się być ponad nasze możliwości finansowe, auto w abonamencie na pewno nas zainteresuje. Jest to bowiem oferta, w której naszym obowiązkiem jest comiesięczne uiszczanie stałej opłaty w zamian za możliwość użytkowania konkretnego samochodu. Umowa jest zwykle zawierana na 12 miesięcy, dlatego po roku, możemy zmienić auto na zupełnie nowe. W koszt opłaty, wliczone są wszelkie koszty, które dotyczą m.in. serwisowania, ubezpieczenia, a także wielu innych usług, które w wypadku posiadania auta na własność, stoją po stronie właściciela i oznaczają wydatek rzędu kilku tysięcy w skali roku. Łatwo zatem obliczyć, że w tej konfiguracji takie koszty nas na pewno nie zaskoczą.

Jedyne o czym musimy pamiętać, to fakt obowiązywania pewnego limitu kilometrów. Najczęściej to około 10 000 kilometrów, jakie możemy przejechać przez rok. Jeśli natomiast przekroczymy tę liczbę, będziemy zobowiązani do dopłaty, której wysokość stanowi umowa.

Może Ci się również spodoba