Ile zapłacisz za obozy młodzieżowe dla dzieci za granicą? Wbrew pozorom ceny mogą być atrakcyjne! 

Czy zagraniczne wojaże muszą kosztować krocie? Nie! Na stronach biur podróży znajdziesz oferty z różnych półek cenowych. Poznawanie Europy w formie wyjazdów zorganizowanych jest dużo łatwiejsze i tańsze niż na własną rękę. Dowiedz się, ile zapłacisz za obozy młodzieżowe za granicą dla młodszych i starszych dzieci.

Wielu rodziców nawet nie rozważa wysłania dziecka na obóz zagraniczny, z góry zakładając, że przekracza to ich budżet. Tymczasem ceny wycieczek za granicę są porównywalne do organizowanych w Polsce. Oczywiście, zdarzają się propozycje po kilka tysięcy złotych, jednak zazwyczaj dotyczą wyjazdów połączonych z kursami językowymi w prestiżowych szkołach. Jeśli chcesz umożliwić dziecku odwiedzenie innych krajów w luźniejszej atmosferze, bez problemu znajdziesz tańszą ofertę. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze kolonii dla dzieci?

Cena nie powinna stanowić jedynego kryterium wyboru wyjazdu dla dzieci. W najtańszych ofertach często kryją się kruczki, takie jak brak ubezpieczenia czy konieczność dokupienia biletów lotniczych na własną rękę. Przed zarezerwowaniem wycieczki, uważnie przeczytaj umowę z organizatorem.

Destynacja odgrywa ważną rolę, ale ciągłe opalanie i spacery potrafią się znudzić. Dlatego sprawdź, jakie dodatkowe zajęcia zapewnia organizator oraz które z nich są płatne ekstra. Nie musisz kupować wszystkich wycieczek fakultatywnych. Najlepiej zapytać dziecko, co jest na jego liście must see.

Bardzo ważnym kryterium wyboru jest zakwaterowanie. W opisie biura podróży każdy hotel brzmi jak raj na ziemi. Warto sprawdzić opinie i porównać zdjęcia na innych stronach. Hotele dla wycieczek zorganizowanych często nie należą do najnowocześniejszych, ale ważne, aby zachowywały standardy higieny. Znane biura podróży raczej nie pozwalają sobie na uchybienia w tej kwestii, więc nie musisz się martwić.  

Obozy za granicą – przyjemny sposób na naukę języka

Każdy taki wyjazd umożliwia podszlifowanie umiejętności językowych, ale na rekreacyjnych wyjazdach młodzież spędza większość czasu z rówieśnikami z Polski. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko wróci bogatsze nie tylko o nowe doświadczenia, a również słownictwo i znajomość zasad gramatycznych, postaw na zagraniczny kurs językowy. 

Nie ma szybszego i przyjemniejszego sposobu na naukę języka. Wysoki poziom szkoleń językowych na obozach młodzieżowych oferuje biuro KochamWakacje.pl

Masz do wyboru liczne oferty z językiem angielskim, hiszpańskim, francuskim czy niemieckim. Kursy odbywają się na zagranicznych uniwersytetach lub w renomowanych szkołach językowych Sprachcaffe rozmieszczonych w kultowych, turystycznych miejscówkach m.in. w Barcelonie, Londynie czy Nowym Jorku. Propozycją dla młodszych dzieci są obozy z nauką języka angielskiego w Polsce.

Kiedy ceny obozów młodzieżowych za granicą mogą ulec zmianie?

Organizatorzy obozów zagranicznych często zastrzegają sobie prawo do zmiany ceny wyjazdu. Może ona wynikać ze wzrostu cen paliwa czy wahań kursów walut. Zazwyczaj w takiej sytuacji możesz zrezygnować z udziału w wyjeździe i otrzymać zwrot kosztów. Upewnij się, czy w Twojej umowie widnieje zapis dotyczący ewentualnej zmiany ceny oraz sprawdź, jakie przysługują Ci wtedy prawa.

Wyjazdy za granicę nie muszą kosztować fortuny. Wysłanie dziecka na obóz zagraniczny wychodzi taniej niż wakacje dla całej rodziny, a poznawanie Europy w grupie rówieśników stanowi nie lada przygodę. Jeśli nie masz dni urlopowych lub zwyczajnie chcesz odpocząć od pociech, rozważ wysłanie ich za granicę ze sprawdzonym biurem podróży. Zobaczysz, że wrócą zachwycone!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *