Zaszycie alkoholowe – za i przeciw

Alkohol – znamy go wszyscy. Dostępny jest niemal w każdym sklepie. Wiele osób lubi go spożywa z okazji różnych świąt, spotkań rodzinnych, czy spotkań  gronie przyjaciół. Wydaje nam się, że uzależnienie od niego na pewno nas nie spotka. Ale czy można być tego pewnym? Okazuje się, że alkohol jest bardzo przebiegłym przeciwnikiem, a uzależnienie od niego jest bardzo proste. Każdego roku przekonuje się o tym wiele osób, które muszą przez wiele lat zmagać się z tym uzależnieniem, wybierając różne drogi, m.in. wszywkę alkoholową.

Zaszycie alkoholowe w Warszawie

Warszawa – stolica kraju, jedno z największych miast Polski. Nie powinno zatem dziwić, że właśnie tutaj zaszycie alkoholowe jest bardzo powszechne. Zaszycie alkoholowe cena – to zagadnienie, które pojawia się bardzo często.  Jednak, nie ono jest najważniejsze. Najważniejsza jest skuteczność tej metody. Jeżeli chodzi o cenę, to trzeba przyznać, że jest ona różna ze względu na miasto oraz na klinikę, w której chcemy wykonać zabieg. Ceny wahają się od 200 do 1000 złotych, ale mogą być również wyższe.

Zaszycie alkoholowe – dlaczego warto?

Zaszycie alkoholowe nie jest traktowane jako metoda leczenia. Nie jest to bowiem lekarstwo, które mogłoby w cudowny sposób sprawić, że osoba pijąca przestanie sięgać po alkohol. Jednakże, jest to świetny sposób na to, aby zapewnić sobie skuteczny odwyk. Osoba, która poddaje się zabiegowi może czuć się bezpieczna – esperal nie zadziała źle na jej organizm. Warunkiem jest nie sięganie po alkohol. Dzięki temu, że mając zaszyty esperal nie można sięgać po alkohol przez ok. 10 miesięcy (od 6 do roku), organizm oczyszcza się i przezywa prawdziwy detoks. Wyjście z nałogu staje się zatem znacznie łatwiejsze. Jest to również idealny czas na to, aby spojrzeć na swoje życie z dystansu i spróbować naprawiać to, co zdążyliśmy do tego czasu zepsuć.

Czy jest jakieś „ale”?

Decydując się na esperal należy wiedzieć, że może on być niebezpieczny dla zdrowia i życia, jeżeli w trakcie terapii, a więc kiedy substancja będzie aktywna, osoba uzależniona sięgnie po alkohol. Każdy decydujący się na zaszycie alkoholowe powinien wiedzieć, że może t być bardzo niebezpieczne. Bóle głowy, wymioty i drgawki to najsłabsze z możliwych dolegliwości. Znacznie gorsze to: zatrzymanie akcji serca, paraliż kończyć, zapalenie wątroby, żołądka czy innych narządów, myśli samobójcze, a nawet śmierć. Podkreślić należy jednak, że jeśli nie dostarczy się do organizmu alkoholu, jest się w pełni bezpiecznym!

Może Ci się również spodoba