Wybór perfum bez poznawania ich zapachu – Czy da się wybrać produkt Juicy Couture lub podkład Estee lauder double wear kompletnie w ciemno?

Szybkie zakupy to coś co znacznie ułatwia nam życie, jednak niesie za sobą to pewne niebezpieczeństwo. Chociaż mamy możliwość, aby wejść do drogerii, sięgnąć po perfumy i podejść do kasy, jednak będzie to sytuacja, kiedy na 99% nie będziemy zadowoleni z naszego wyboru. Dopasowani idealnego zapachu to proces bardzo złożony, który wymaga nie tylko cierpliwości, ale też odpowiedniego podejścia i pewnej dawki wiedzy w tym temacie. Na pewne nie warto korzystać z papierowych testerów, a wąchanie korka również nie będzie miarodajnym testem. Nawet spryskanie nadgarstka musi być wykonane odpowiednio i wymaga czasu.

Często decydujemy się na produkty, które dodają nam pewności siebie i świadczą o pewnym prestiżu, a takimi są chociażby perfumy Juicy Couture. To nie jest żadna tajemnica, że dobre perfumy bywają wyjątkowo drogie, stąd opieranie się wyłącznie o dane logo lub nazwę firmy, nie będzie jedynym słusznym rozwiązaniem. Wysokiej jakości kosmetyki w dobrych cenach, np. Estee lauder double wear można kupić tutaj.

Zakup perfum w ciemno to dość duże ryzyko…

Jeśli przed zakupem perfum nie sprawdzamy ich zapachu, nie możemy oczekiwać tego, że te doskonale wpasują się w nasz gust. Zakupy przez Internet są przez nas bardzo lubiane, jednak nie mamy wówczas sposobności, aby przetestować produkt. W związku z tym, najlepiej udać się wcześniej do perfumerii, albo też zamówić próbki, a nie są one wcale zbyt drogie. Wiele powie nam również sam opis produktu, jednak i tak nie będzie to informacją wystarczającą, aby móc podjąć decyzję. Konkretne perfumy, będą pachnieć zupełnie inaczej, stąd kiedy jest taka możliwość, warto wcześniej zapoznać się zapachem interesującego nas produktu.

Prezent w postaci perfum – dobry, czy złu pomysł?

Nie da się ukryć, że bez względu na to, do kogo mają trafić perfumy, ich zakup jest czymś wymagającym. Jeśli chcemy nimi obdarować przyjaciela lub członka rodziny, warto poznać jego zapachowy gust, lub poprosić o wspólne wyjście na zakupy. Perfumy z założenia, mają być czymś praktycznym, zatem musimy postarać się, aby tak było. Możliwością będzie nawet zapytanie o ulubioną nutę zapachów, gdyż to już znacznie zawęzi zakres wyboru.

Najpopularniejsze nuty zapachowe – to musimy wiedzieć!

Eksperci wyróżniają pięć nut zapachowych, które charakteryzują dostępne perfumy. Kiedy będziemy je dobrze znać i rozróżniać, łatwiej będzie nam dobierać odpowiednie zapachy, a szczególnie podczas wyboru w ciemno.

Lekkie i cytrusowe perfumy, czyli nuta zwana zieloną lub świeżą. Są to produkty, które zwykle wybierają młode, aktywne osoby. Te z pewnością nie są eleganckie, gdyż uznaje się je raczej za luźne oraz prezentujące styl sportowy.

Nuta kwiatowa to perfumy nazywane też romantycznymi. Trudno jest dokładnie sprecyzować te zapachy, ponieważ jest to bardzo szeroka grupa produktów. Zwykle są to jednak perfumy lekkie, które posiadają dodatek bergamotki lub truskawki. Będą to również zapachy słodkie, natomiast istotna okaże się znajomość kwiatów, które posłużyły do produkcji tych perfum. Pozwoli nam to chociażby na to, aby sobie wyobrazić dany zapach.

Bardzo wiele zapachów określa nuta owocowa i to bardzo podobna sytuacja, jak w wypadku nuty kwiatowej. Chociaż nie można precyzyjnie opisać te zapachy, można się pokusić o stwierdzenie, że te są słodkie bądź słodko-kwaśne. Często okazują się dość ulotne, natomiast na skórze pozostawiają świeży i lekki zapach. Zapachy ciężkie i ciepłe to drzewna nuta, która wybierana jest głównie przez dojrzałe osoby. Są to przede wszystkim produkty, które długo utrzymują swój zapach na naszych ciałach. Ciężkie, a nawet i duszące zapachy to te, które określa orientalna nuta. Bywa, że nazywa się je zmysłowymi perfumami, a jednym z przykładów jest tutaj chociażby wanilia, lub też piżmo.

Może Ci się również spodoba