Wstęp do programowania poprzez warsztaty dla dzieci w Minecrafcie

Minecraft to prawdziwy fenomen gry, która bazuje na prostych zasadach, oferując przy tym nieograniczone możliwości konstruowania i projektowania. Ze względu na zawarte mechaniki, jest ona idealna do tego, aby rozwijać kreatywność dzieci. To także nowoczesny sposób na warsztaty dla dzieci z podstaw programowania.

W jaki sposób Minecraft uczy podstaw programowania?

W grze możliwe jest budowanie układów oraz schematów logicznych. Grupie zapaleńców udało się nawet stworzyć prawidłowo funkcjonujący komputer. Dzięki temu, warsztaty dla dzieci na podstawie Minecrafta pozwalają w ciekawy sposób poznawać podstawy budowania komend programistycznych.

Kurs odbywa się w niewielkich grupach do 12 osób. Optymalnym wiekiem dziecka biorącego udział w takim szkoleniu to 7-8 lat. Zajęcia są prowadzone przez dwóch trenerów, tak aby zmaksymalizować efektywność nauki. Po zakończeniu kursu, każdy uczestnik otrzymuje upominek oraz dyplom.

Dlaczego warto uczyć się programowania w tak młodym wieku?

Programowanie to prężnie rozwijająca się branża, w której wyróżniamy rynek pracownika. To specjalista wybiera dogodne warunki pracy i może liczyć na bardzo godziwe warunki. Wczesne rozpoczęcie nauki daje dużą przewagę, a co najważniejsze, pozwala zainspirować dziecko i zmotywować do dalszej nauki. To innowacyjna forma łącząca naukę z dobrą zabawą. Jeśli poważnie myślisz o przyszłości swojego dziecka, jest to doskonała propozycja, którą warto rozważyć.

Może Ci się również spodoba