Słuchawki tanie i drogie – które lepsze?

Kiedyś słuchawki kojarzyły się, co najwyżej ze słuchawką do telefonu stacjonarnego, a dziś nawet i ten rodzaj poszedł mocno do przodu w rozwoju i możliwościach. Obecnie słuchawki to jeden z ulubionych i najpopularniejszych gadżetów, jakie wynaleziono kiedykolwiek. Oczywiście chodzi o słuchawki z mikrofonem, niezależnie od tego czy są one do telefonu czy do komputera. Można je napotkać wszędzie – w domu, w szkole, na uczelni, na ulicy, a nie zapominajmy też o słuchawkach do pracy w biurze. Często zadawanym pytaniem jest, jakie słuchawki są dobre – czy muszą być drogie? Oto przykład słuchawek do biura i do domu z dwóch perspektyw w kwestii ceny.

Sennheiser G4Me One

Zaczynając od opcji droższej, przykładem słuchawek dobrych są Sennheiser G4Me One. Kosztują sporo, bo około 600 złotych, ale gwarantują też wiele możliwości i zupełnie nową jakość dźwięku. To słuchawki nagłowne z kablem o długości 3 metrów. Maja komfortowe nauszniki, wykonane z weluru – są miękkie i przyjemne w dotyku, nie sprawiają bólu uszom nawet przy długich godzinach w słuchawkach. Oczywiście, słuchawki mają podstawowe funkcje, jak regulacja rozstawu nauszników i poziomu głośności. Są to słuchawki do pc, dedykowane gamingowi, ale doskonale sprawdzające się także przy oglądaniu seriali, filmów i słuchaniu muzyki. Doceniane za podkreślanie brzmień basowych, zapewnianie szerokiej sceny i wysokiej jakości dźwięku. Słuchawki pięknie podkreślają dźwięk przestrzenny, dzięki czemu gracz może bez problemu lokalizować dźwięki i je rozpoznawać. Ten model jest czuły, ponieważ osiąga 116 dB, a mikrofon 38dBV. W dodatku mikrofon ma funkcję redukcji szumów i automatycznego wyłączania przy pozycji uniesionej. Impedancja wynosi 50 Ohm, a pasmo przenoszenia 15 – 28 000 Hz. Słuchawki korzystają z łącza jack 3,5 mm.

Superlux HMC631

Słuchawki na usb z niższej półki cenowej, ale zapewniające jednocześnie wysoką specjalizację to Superlux HMC 631. Kosztują, bowiem około 200 zł, co na słuchawki lepszej jakości jest kwotą niewielką. Swego czasu, dzięki temu było o nich naprawdę głośno. Model ten to słuchawki z mikrofonem na usb. Słuchawki mają budowę zamkniętą i sa przewodowe. Kabel ma około 3 metrów i jest gumowany. Przetworniki mają 51 mm, a ich czułość to 102 dB. Pasmo przenoszenia wynosi 20 – 20000 Hz. Impedancja dla tego modelu to 40 Ohm. W dodatku słuchawki mają podwójny wtyk jakc 3,5 mm. Są lekkie, praktyczne i komfortowe, a w dodatku tanie. Może nie mają szczególnie zaawansowanych funkcji, ale gwarantują zrównoważone brzmienie i rewelacyjną scenę. Podkreślają dobrze dźwięk przestrzenny. Niestety, są obecnie białym krukiem na rynku, ponieważ ciężko je kupić – szczególnie nowe.

Słuchawki usb niekoniecznie muszą być drogie, by być dobre. Wszystko zależy od tego, czego od słuchawek oczekujemy i do jakich celów kupujemy taki gadżet. Jeżeli zależy nam na profesjonalnym sprzęcie z wieloma bajerami to stawiamy raczej na droższe modele, a jeśli zależy nam na lepszej jakości w atrakcyjnej cenie to z pewnością ją znajdziemy.

Może Ci się również spodoba