Plaże, które kochamy

Uwielbienie dla miejscowości nadmorskich jest oczywiste. Szczególnie w dzisiejszych czasach mamy tu więcej możliwości do wyboru jako konsumenci polscy. Każdego stać już na to by wyjechać trochę dalej np. do innych krajów. Bardzo dużą popularnością cieszy się np. Hiszpania. To jest przecież całe mnóstwo miejscowości nadmorskich, gdzie można wypoczywać do woli i to za przystępne ceny. Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić np. plaże na majorce jeżeli mamy jakieś konkretne preferencje co do zaludnienia lub ukształtowania terenu.

Plaże kluczowe na Majorce

Cała masa turystów, którzy przyjeżdżają na Majorkę oczywiście wcześniej sprawdza regionalną kulturę oraz kuchnię, a także ukształtowanie terenu, aby sobie np. tu spacerować. Trzeba jednak sobie jasno powiedzieć, że najczęściej sprawdzonym hasłem będzie słoneczna plaża na majorce lub podobne sformułowania. W końcu, gdy chodzi o takie oferty urlopowe to docelowo ma to być pływanie i opalanie się na plaży. Wybierać oczywiście będzie w czym, bo mamy w tym regionie aż 284 plaże. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, bo mamy mnóstwo znanych szczególnie z pocztówek plaż typowo zatoczkowych, ale także innego typu. Gdy tu przyjedziemy to rzeczywiście od razu stwierdzimy że najładniejsze plaże majorki można znaleźć co krok. Są duże, małe, szerokie, dzikie. Znajdziemy również te, które są otoczone klifami i dostępne tylko z wody. Dobrą wiadomością dla turystów jest również duży procent plaż na Majorce strzeżonych w sezonie przez ratownika. Dodatkowo mają pełną obsługę czyli toalety, bary i oczywiście wypożyczalnie rowerów i kajaków.

Jak znaleźć najlepszą plażę?

Oczywiście nie dla każdego decyzja o wyborze riwiery na Majorce to będzie łatwy wybór i wielokrotnie będziemy się zastanawiali jak wyodrębnić tutaj te najciekawsze. Znajdziemy wiele interesujących recenzji w przestrzeni internetowej, ale pamiętajmy też o tym, że każdy, kto będzie nam przybliżać takie atrakcje niekoniecznie musi orientować się, we wszystkich plażach. W końcu jest ich bardzo dużo. Są jednak te, które zawsze będą występowały w różnych rekomendacjach, przewodnikach i opiniach samych mieszkańców. Do wyboru zawsze mamy 2 drogi – albo będziemy się koncentrować na tym co nam zaproponują Majorkańczycy albo na tym co będzie najlepszym wyborem w opinii samych turystów. Najlepiej wcześniej przed wyjazdem sprawdzić takie opinie w przestrzeni internetowej, a dodatkowo, gdy już jesteśmy na miejscu warto porównać sobie wcześniej przeanalizowane plaże z tym co będzie zaproponowane nawet przez przypadkowo napotkaną osobę. Są także wydawnictwa hiszpańskie, które będą opisywały najciekawsze plaże na Majorce.

Samodzielna eksploracja plaż

Wrażenia wzrokowe na pewno będą niezapomniane, gdy odwiedzimy plaże takie jak Cala Agulla, Cala Mitjana czy Cala Torta. Każda taka bajkowa plaża na majorce charakteryzuje się pięknymi wydmami, a dodatkowo mamy tutaj gwarantowaną od razu profesjonalną infrastrukturę. Jest to dostęp do hoteli, ale będzie także, gdzie zaparkować, jeżeli przyjedziemy sobie tylko na plażę. To idealne rozwiązanie dla podróżujących indywidulanie, ale również w całych rodzin. Oczywiście jest jeszcze jedna metoda stosunkowo nowoczesna, ale polecana przez coraz większą ilość turystów. Aby była wybrana przez nas ta najlepsza dla nas najładniejsza plaża majorki możemy sami pobawić się recenzentów.

Rada najpraktyczniejsza

Najprościej jest zaplanować sobie Beach Tour czyli po prostu przejażdżkę po różnych plażach. Na początek warto wybrać kilka i spędzić na każdej około 2 godzin. W ten sposób będziemy mogli poznać cały teren, zaplecze gastronomiczne i logistyczne i oczywiście zrobić mnóstwo zdjęć. Potem z takimi wspomnieniami i materiałem fotograficznym możemy spokojnie sobie zweryfikować to, co nam podoba się najbardziej. Warto to robić, ponieważ każdy może zwracać uwagę na coś innego i mieć całkiem inne preferencje nawet estetyczne.

Może Ci się również spodoba