Marzy Ci się Mercedes? Wynajem długoterminowy pozwoli Ci na jego pozyskanie!

Spora część firmy, w ogóle nie jest w stanie funkcjonować bez dobrze rozbudowanej floty samochodowej. Transportowanie towarów, wyjazdy na spotkania z klientami biznesowymi, a także delegacje to jedynie mała część sytuacji, kiedy auto jest wręcz niezbędne. Wiadomo jednak, że będzie to musiało wiązać się z dość wygórowanym wydatkiem. Sięgając natomiast po pewne rozwiązania, uda się nam nie wpaść w kłopoty finansowe.

Samochody wysokiej klasy

Kiedy interesuje nas ekskluzywny Mercedes wynajem długoterminowy z pewnością sprawi, że ten stanie się jedną z możliwości. Przedsiębiorca często potrzebuje porządnego auta. Jako, że firm finansujących jest sporo, ich oferty muszą być bardzo szerokie, dlatego będziemy mogli odnaleźć taki model samochodu, który z pewnością spełni nasze oczekiwania i sprawdzi się w specyfice naszej firmy. Co więcej, na pewno odnajdziemy również taki pojazd, który pozwoli nam nie obawiać się o nasze finanse.

Wynajem długoterminowy to gwarancja niższych kosztów dla firmy!

Kupno samochodu w salonie to mimo, że jednorazowy jednak dość duży wydatek. W związku z tym, często musimy decydować się na kredyt, a jak wiadomo nie każdy uzyska taką możliwość w banku. W najmie długoterminowym samochodów, nie powinno to stanowić problemu, gdyż nasza zdolność kredytowa nie jest tutaj istotna. Dodatkowo, comiesięczny czynsz może być wliczony do kosztów działalności, a to odbije się na korzyściach na polu podatkowym. Warto być świadomym, że identyczny model auta w leasingu, będzie znacznie droższą opcją, niż w wynajmie długoterminowym.

Kwestia serwisowania oraz ubezpieczenia samochodu

Korzystanie z opisywanej metody finansowania aut sprawia, że serwisowanie, a także obsługa techniczna pojazdu nie będzie już naszym kłopotem. Wszelkie koszty za to leżą po stronie wypożyczalni. Możemy również liczyć na to, że pomocą służył będzie nam konsultant z firmy. W ramach usług możliwością będą zatem darmowe porady, a to oczywiście oszczędność czasu i pieniędzy.

Przed klientem stoi możliwość różnych wariantów ubezpieczeń, dzięki czemu ten może dobrać sobie taki pakiet, który będzie w stanie go zadowolić. Istnieje także szansa na likwidację szkód komunikacyjnych. W sytuacji, gdy dojdzie do kolizji lub wypadku, mamy gwarancję otrzymania samochodu zastępczego.

Czy mamy możliwość przemodelowania swojej floty?

Z czasem, kiedy nasza firma zacznie się rozwijać, może dojść do sytuacji, że nieco zmienią się nasze potrzeby związane z pojazdami. Długoterminowy wynajem pojazdów sprawia, że nadmiar np. dostawczych aut, możemy zmienić na samochody osobowe.

Kwestia wykupu auta oraz wszystkich formalności

Jeśli nasza umowa najmu długoterminowego została już wypełniona, możemy dokonać wykupienia pojazdu, natomiast wcale nie stanowi to naszego obowiązku. Jest to zatem okazja, aby wymienić auto na inne, nowsze. Wystarczy zatem, że zdecydujemy się na przedłużenie umowy. Co więcej, w takim wypadku nie musimy się martwić sprzedażą samochodu. Pamiętajmy o tym, że przy tej metodzie pozyskiwania pojazdu nie będziemy mieli do czynienia ze skomplikowaną księgowością. Otóż, takie kwestie jak serwisowanie, a nawet ubezpieczenie będą uwzględnione w tylko jednej fakturze.

Może Ci się również spodoba