Jaka powinna być smycz dla psa?

Gdy wybiera się smycz dla psa niezbędne jest branie pod uwagę takich modeli, które będą w stanie zapewnić wygodę zarówno dla zwierzęcia jak też właściciela. Przy wybieraniu smyczy trzeba brać pod uwagę między innymi wielkość czy wiek psa. Gdy pies jest mały warto pomyśleć o takich modelach, które są:

– dopasowane do wielkości psa,

– miękkie,

– szerokie.

Jaka obroża się nie sprawdzi?

Trzeba brać pod uwagę, że smycze dla małych psów muszą być bezpieczne dla zwierzęcia. Z tego powodu decydowanie się na obroże elektryczne, łańcuszki nie jest najlepszym rozwiązaniem. Warto postawić na takie materiały, jak skóra. Innym rozwiązaniem może być postawienie na materiały parciane. Jednocześnie smycz powinna mieć stały obwód.

Długość smyczy

Bardzo ważna jest odpowiednia długość smyczy, która będzie bezpośrednio przekładała się między innymi na przyzwyczajanie się psa do chodzenia na smyczy. Jednocześnie modele nadmiernie krótkie mogą być problemem dla właściciela szczególnie w przypadku większych ras psów. W tym względzie długość powinna być indywidualnie dopasowana w kontekście zapewnienia odpowiedniej wygody użytkowania.

Może Ci się również spodoba