Czy opłaca się brać w leasing drogie samochody?

Każdy z nas ma jakieś marzenie odnośnie posiadania określonej marki samochodu. Wiadomo, że auto ma służyć przede wszystkim do jeżdżenia, jednak są miłośnicy motoryzacji,  którzy kochają nie tylko szybkie, ale też piękne samochody. Czy opłaca się brać drogie auta w leasing? Czy to dobra opcja i jakie marki cieszą się największą popularnością?

Sprzedaż aut luksusowych wzrasta

Dane sprzedażowe z ostatniego roku potwierdzają, że sprzedaż aut luksusowych wzrasta. Chociaż ich odsetek na drogach jest nadal marginalny to prawda jest taka, że odnotowuje się coraz większe zainteresowanie takimi ofertami jak lexus leasing, mercedes, jaguar czy land rover. Chociaż na takie samochody stać niewiele osób, to można przecież zdecydować się na leasing. Czy jest to dobre rozwiązanie? Przecież osoby majętne, które są właścicielami dużych firm stać na to, aby nabyć taki pojazd za gotówkę albo w kredycie? Nie jest to kwestia budżetu, jednak tego co najbardziej się opłaca. W końcu trzeba myśleć ekonomiczne, a właściciele dużych, dobrze prosperujących firm, z pewnością działają tak na co dzień. 

Leasing – to się opłaca

Z ekonomicznego punktu widzenia wzięcie najnowszego lexusa w leasing jest bardziej opłacalne, niż zakup takiego auta za gotówkę. Każdy, kto choć trochę zna się na motoryzacji i tym rynku, bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że nowe auto po wyjechaniu z salonu samochodowego traci na wartości i to dużo. Jeżeli chcemy kupić samochód luksusowy na przykład Jaguara czy Lexusa to leasing operacyjny jest najkorzystniejszą opcją. Jeśli podjęlibyśmy inną decyzję byłoby to z naszej strony po prostu bardzo bezmyślne. Podsumowując każdy przedsiębiorca, nawet ten najbogatszy korzysta z tarczy podatkowej, to bardzo rozsądne rozwiązanie. Dlatego nie kupuje drogiego, luksusowego auta za gotówkę czy  na kredyt, ale korzysta z dużo tańszego, korzystniejszego rozwiązania, jakim jest leasing lexusa. Dzięki temu można znacznie obniżyć koszty w firmie, co więcej zapłacimy niższe podatki. 

Dlaczego leasing jest tańszy od kredytu?
Jeżeli mowa o samochodach luksusowych, chodzi zazwyczaj pojazdy, których wartość przekracza 150 tysięcy złotych, to jest górny limit, jaki można zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Chcą wybrać rozwiązanie ekonomiczne, z pewnością warto zdecydować się na lexusa w leasingu, który nie kosztuje więcej, niż 150 tysięcy złotych, bo takich kosztów nie obejmie tarcza podatkowa i wydatek będzie wyższy. Podsumowując, jak najbardziej opłaca się brać w leasing operacyjny samochody luksusowe. Korzystając z tak zwanej tarczy podatkowej można uzyskać nowych, ekskluzywny pojazd bez ponoszenia tak wysokich kosztów, jak w przypadku zakupu za gotówkę czy na kredyt. 

Może Ci się również spodoba