Co należy wiedzieć o plusach i minusach kampanii Google Ads – zdobądź wiedzę, przed podjęciem decyzji!

Czy obecnie możliwe jest, aby firma w sieci mogła funkcjonować bez wykorzystania internetowego marketingu, który jest tak popularny? Z uwagi na możliwości Internetu, mogłoby być niestety ciężko. W kwestii reklamowej, należy przede wszystkim pamiętać o marketingu w wyszukiwarce. Jest to bowiem doskonałe narzędzie, służące użytkownikom sieci do poszukiwania informacji na różne tematy, także o usługach i produktach. Dzięki temu właśnie, kampanie Ads są tematem bardzo popularnym, a szerokie grono osób korzysta z tego rozwiązania.

Jeśli zaczynamy się zastanawiać nad tym, czy kampanie Google Ads to dobre wyjście w naszym wypadku, powinniśmy poszukać agencji marketingu internetowego, której oferta obejmuje obsługę właśnie takiej kampanii. Przed tym, musimy i tak dobrze poznać funkcjonowanie tego sposobu reklamowania się, w czym niezwykle pomoże nam zapoznanie się z plusami i minusami Google AdWords.

Plusy jakie posiada Google AdWords

W związku z tym, że Google Ads AdWords zapewnia nam mnóstwo korzyści, jest to opcja bardzo popularna. Pozwala nam to na dotarcie do ogromnej rzeszy klientów i to w dość szybkim czasie, przy użyciu swojego reklamowego przekazu. Pozycjonowanie SEO, wymaga od nas już więcej cierpliwości, gdyż musimy czekać kilka miesięcy na uzyskanie efektów, które pozwolą nam na odpowiednio wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania. W wypadku reklamy AdWords, efekty zauważymy niemal natychmiast. Musimy jedynie zadbać o prawidłowe przygotowanie kampanii, a później opłacić jej realizację. Kiedy wszystko pójdzie zgodnie z planem, reklama bardzo szybko zacznie działać i pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Klienci Ads cenią to, że mogą sprawdzać wszelkie statystki. Możemy bowiem na bieżąco śledzić dane i skuteczność prowadzonej kampanii Google Ads. Poznam frazy, które internauci wpisują w wyszukiwarkę najczęściej, a także te, które przynoszą najwięcej kliknięć. Z uwagi na to, możemy optymalizować kampanię w systemie, a także reagować w każdej chwili, na wszelkie sytuacji do jakich tylko dojdzie.

Jako, że dziś przodują mobilne urządzenia, reklamy AdWords będą świetnie dostosowanie do ich wymagań. Powoduje to, że minimalizuje się ryzyko utraty tych klientów, którzy sięgają jedynie po tablety i smartfony. Warto brać to pod uwagę, co potwierdzają statystyki mówiące o tym, że ponad połowa internautów posługuje się urządzeniami mobilnymi.

Dowiedz się, jakie minusy posiada Google Ads

Mimo tego, że AdWords jako system reklamowy niesie za sobą sporo korzyści, posiada także małe, pojedyncze wady. Na pewno są to często zmieniające się koszty. Internet doświadcza bardzo dynamicznego rozwoju, gdzie często dochodzi do wielu aktualizacji. Kiedy zaczynamy realizować kampanię Google Ads, musimy stale kontrolować jej procesy, a już na pewno koszty jakie ona generuje. Musimy mieć świadomość tego, że czasami konieczna będzie natychmiastowa reakcja. Minusem są z pewnością ograniczenia dotyczące limitów znaków, czyli długość tekstów reklamowych. Nagłówek to maksymalnie 25 znaków, gdzie każda linijka to nie więcej niż 35. Nie jest to sporo, stąd trzeba się odpowiednio przygotować do tworzenia treści oraz je dobrze przemyśleć. Najlepiej, kiedy są nie tylko należycie krótkie, ale i jednocześnie tak skonstruowane, aby budziły zainteresowanie internauty.

Może Ci się również spodoba